Kołdra AMZ Outlast®

Występująca w wersji letniej bądź całorocznej, wielowymiarowa luksusowa kołdra, pokryta jest delikatnym, bawełnianym batystem, a wypełniona wysokosprężystą włókniną. Posiada certyfikaty potwierdzające wysoką jakość i bezpieczeństwo użytych komponentów. Dzięki zastosowanej technologii kołdra optymalizuje temperaturę organizmu podczas snu, zapobiegając i przegrzewaniu się, i poceniu. Zachowanie czystości i estetyki warunkuje pranie jej w temperaturze 60 st. C. Może być używana przez alergików.

 • Dane techniczne
 • Cechy
 • FAQ
 • Do pobrania
 • Ceny
 • Rodzaje kołder: kołdry pikowane w wersji letniej i całorocznej
 • Rozmiary kołder: 135x200, 155x200, 180x200, 200x200, 200x220, 220x240
 • Tkanina pokryciowa kołder: 100% bawełna batyst
 • Wypełnienie kołder: włókno Outlast® w postaci wysokosprężystej włókniny
 • Certyfikaty: Oeko-tex klasa I, PZH

Kolekcja Outlast® to:

 • Outlast® to technologia stworzona na potrzeby NASA
 • Optymalizując temperaturę ciała zapewnia niespotykany komfort
 • Tkaniną pokryciową jest najwyższej jakości bawełna o szlachetnym splocie - batyst.

Na uwagę zasługuje główna cecha włókna pozwalająca na optymalizację temperatury organizmu podczas snu. Odbywa się to dzięki mikrokapsułkom wtopionym we włókno w środku których zamknięty jest materiał przemiany fazowej - PCM. Kuleczki te, zależnie od potrzeb mogą chłodzić, grzać lub być neutralne. Outlast® tworząc korzystny mikroklimat zapobiega przegrzewaniu się i poceniu. Ciepło i wilgoć to idealne środowisko do rozwoju drobnoustrojów, które dzięki nowoczesnym cechom włókna Outlast® zostało wyeliminowane. Bezpieczne materiały użyte do produkcji posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, potwierdzający ich neutralny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Produkt może być używany przez alergików. Możliwość prania w pralce w temp. do 60oC zapewnia łatwość zachowania higieny.

Najwyższej jakości tkanina bawełniana o splocie batystowym zapewnia wyrobom miękkość i delikatność. Produkty zostały starannie wyprodukowane z dbałością o detale a także elegancko zapakowane. 

Czy oferowane produkty powstają na polskim rynku?

Jesteśmy polskim producentem, założyliśmy rodzinną firmę w 1991 roku. Surowiec naturalny – puch gęsi – jest kupowany w Polsce. Natomiast włókna, tkaniny, ze względu na brak odpowiednich producentów w kraju, przywozimy zza granicy. Są to specjalistyczne, wysokiej jakości surowce.

Ile procent puchu powinna zawierać kołdra, a ile poduszka puchowa?

W przypadku poduszek to pytanie w stylu: jak twardy powinien być materac? Twardość poduszki to kwestia indywidualnych upodobań. Komfort jej użytkowania zależy od oczekiwań klienta i osiągnięcia ulubionej pozycji podczas snu. Im większy procent zawartości puchu, tym poduszka staje się bardziej miękka i niżej się na niej leży. W przypadku kołder wyższa procentowo zawartość puchu pozwala stworzyć lepszy jakościowo wyrób. Jest on lekki, miękki, dobrze filtruje powietrze i doskonale odprowadza wilgoć.

Ile powinna ważyć dobra kołdra czy poduszka?

Na wagę produktu składa się wiele czynników. Im wyższa klasa czystości użytego puchu (wyrażona w % zawartości puchu, np. 90%, 100%), tym wyższa jego sprężystość. Z kolei im większa sprężystość, tym mniej trzeba użyć surowca, by uzyskać odpowiednią klasę ciepłoty wyrobu. Dlatego kołdry z puchu 100% mają mniej wypełnienia, niż np. z puchu 70%. Nie oznacza to, że mniej “grzeją”, lecz że są lżejsze i przyjemniejsze w użytkowaniu. Tym bardziej, że tkaninę wierzchnią dobiera się adekwatnie do jakości puchu. Im wyższa klasa puchu, tym lepsza tkanina - delikatniejsza i lżejsza. Przekłada się to finalnie na łączną wagę całego produktu.

Na rynku znajdziemy wiele, różnej jakości, produktów do spania. Co zatem wyróżnia kołdry AMZ?

Jakimi atestami została uwiarygodniona jakość produktów?

Wysoka klasa użytych surowców. Staranność i estetyka wykonania. Dbałość o detale.

W jaki sposób należy dbać o codzienną higienę produktów?

Czy macie w pamięci widok pościeli wietrzącej się na balkonach, tarasach, w oknach? Dawne metody pozostają niezawodne! Wyroby należy wietrzyć możliwie często – np. raz w tygodniu (można też raz w miesiącu). Wystawienie kołdry i poduszki na słońce lub mróz (oprócz deszczowej aury, która nie sprzyja) pomoże w utrzymaniu właściwości produktów. Najważniejszą czynnością w pielęgnacji jest regularne strzepywanie. Codziennie rano należy wykonać następujący zabieg: chwycić za narożniki poduszki/kołdry i energicznym ruchem wstrząsnąć je. Surowiec naturalny (zwłaszcza w poduszkach) ma tendencję do upychania się w narożnikach, toteż regularne wstrząsanie zapobiega grupowaniu się pierza.

Jak dbać o czystość produktów i usuwać ewentualne plamy?

Plamy najlepiej usuwać działając miejscowo z użyciem odpowiedniego środka. Najbezpieczniej mokrą szmatką (np. woda + mydło). Wszystkie informacje dotyczące sposobu prania i suszenia, dopuszczalnych detergentów oraz konserwacji zawarte są w kartach produktu danego wyrobu (kolekcji) oraz na wszywkach informacyjnych bezpośrednio przy wyrobach.

Czy wyroby można umieszczać w ciasnych pojemnikach do prania?

Nie ma ku temu przeciwskazań. Produkty mogą być prane z użyciem pojemników czy woreczków. Najważniejsze, by dobrze je wysuszyć oraz roztrzepać puch, który w czasie prania może się skleić.

Ile lat posłuży nam puchowa kołdra i poduszka?

Zgodnie z ogólnymi zaleceniami zdrowotnymi, kołdra puchowa może posłużyć 10 lat i dłużej, a poduszka, z założenia, ok 3 lat. Na trwałość wyrobu i jego żywotność wpływa szereg istotnych czynników (oprócz jakości wykorzystanych surowców). To od nas zależy właściwe użytkowanie produktów (np. nie powinno się leżeć na kołdrze, gdyż puch szybciej starci sprężystość poprzez ugniatanie) i stosowanie zalecanej konserwacji (jak choćby bardzo ważne codzienne, poranne strzepywanie). Dłużej cieszyć się będą produktem osoby lżejsze, nie mające problemu z nadmierną potliwością oraz śpiące w pozycjach klasycznych (poduszkom nie służy zwijanie w kłębek, ugniatanie plecami, spanie na narożniku). Nasze produkty powstają z wysokogatunkowych surowców, pozwalających, przy właściwym użytkowaniu, cieszyć się ciepłotą, sprężystością i wygodą ulubionej kołdry i poduszki przez wiele lat.

Cennik dostępnych wersji poduszki

Podana cena obejmuje pojedynczą kołdrę, nie zestaw. Możliwość dokupienia poduszki z tej samej kolekcji. 


Sugerowane ceny sprzedaży

COM_DJCART_ADD_TO_CART_SUCCESSFULLY
Wersja 135x200 155x200 180x200 200x200 200x220 220x240
kołdra całoroczna
712
788
872
1 024
1 048
1 300
kołdra letnia
626
692
764
888
912
1 266

ul. Toruńska 267, 62-600 Koło

Dział sprzedaży krajowej: 63 26 24 300
Dział sprzedaży eksportowej: 63 26 24 317

© 2020 M&K foam Sp. z o.o. , All Rights Reserved.