Tri4 - materace dla aktywnych

Triathlon tylko pozornie zamyka się w trzech dyscyplinach. Oprócz pływania, kolarstwa i biegania, czas końcowy obejmuje przecież także zmianę stroju i sprzętu sportowego, a w ocenie naszych specjalistów, kiedy po ukończeniu zawodów triathlonowych udasz się do domu, rozpoczyna się czwarty, ważny etap – regeneracja. Nie tylko trening wpływa na naszą formę i osiągane wyniki sportowe. Istotnym elementem jest regeneracja, czyli umożliwienie mięśniom odpoczynku niezbędnego do utrzymania dobrego stanu zdrowia i zdobywania kolejnych rekordów. Specjalnie z myślą o sportowcach stworzyliśmy linię produktów wspomagających proces odzyskiwania sił po intensywnym wysiłku. Nasze wieloletnie doświadczenie, wsparte najnowszymi technologiami, pozwoliło nam zaprojektować materace przeznaczone do nadzwyczajnych, osobliwych zastosowań. Odpowiednie połączenie sprężyn Punktoflex, pianki LXI, lateksu i specjalistycznych tkanin uwypukliło najlepsze cechy tych materiałów i dało w efekcie produkt mogący sprostać najbardziej wyrafinowanym potrzebom użytkowników.
Od ponad 20 lat systematycznie zdobywam doświadczenia praktyczne i teoretyczne w dziedzinie fizjoterapii oraz osteopatii. Pozwala mi to wskazać na czynniki, które mają największy wpływ na kondycję i stan zdrowia naszego organizmu. Jednym z nich, możliwe, że jednym z najważniejszych, jest solidny, regenerujący siły sen, odbywający się w odpowiednich, komfortowych warunkach. Odpowiednich, czyli takich, które zagwarantują odpoczynek tkankom miękkim (mięśniom, powięziom), układowi kostnemu, nerwowemu czy krążenia. Dotyczy to zarówno osoby zdrowej, jak i będącej w trakcie rehabilitacji, czy w trakcie powrotu do zdrowia. Podstawowe znaczenie ma tu materac, na którym się śpi – musi on zapewnić odpowiednie podparcie leżącego, aby nie dopuścić do niepotrzebnego napięcia/naprężenia tkanek – mięśni, struktur łącznotkankowych, elementów dyskowych kręgosłupa. Powinien także umożliwić optymalną cyrkulację powietrza, aby skóra swobodnie oddychała. Należy przy tym pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – odpowiedni materac trzeba dobierać indywidualnie, tak, jak terapię/lekarstwo dobiera się odpowiednio do dysfunkcji/choroby.
dyplomowany osteopata fizjoterapeuta dr hab. Sławomir Marszałek D.O.
Wreszcie ktoś się zainteresował nie tylko tym, co robimy podczas treningu, ale też jak poprzez regenerację wspomóc nasze możliwości. Szczególnie wśród starszych, aktywnych osób nie wolno zapominać o odpowiednim przygotowaniu do wysiłku. Pamiętajmy, że prawidłowe odżywianie i sen najlepiej nas regenerują. Z mojego doświadczenia polecam materac z wkładem lateksowym TALALAY, który poprzez swoje właściwości idealnie dopasowuje się do ciała, stwarzając optymalne warunki regeneracyjne. W mojej zawodniczej karierze, bardzo często spałem w najlepszych hotelach, które zachwalały wygodę swoich łóżek. Dziś, śpiąc już od dłuższego czasu na wysokiej klasy materacu, czuję jak ważny jest to element nocnego odpoczynkunapięcia/naprężenia tkanek – mięśni, struktur łącznotkankowych, elementów dyskowych kręgosłupa. Powinien także umożliwić optymalną cyrkulację powietrza, aby skóra swobodnie oddychała. Należy przy tym pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – odpowiedni materac trzeba dobierać indywidualnie, tak, jak terapię/lekarstwo dobiera się odpowiednio do dysfunkcji/choroby.
Olimpijczyk-maratończyk z Aten, jeden z czołowych niegdyś zawodników ścigających się na ulicach całego świata. Michał Bartoszak
Myślę że materac jest bardzo ważnym elementem, nie tylko w życiu sportowca, ale każdego człowieka. Będąc dwudziestolatkiem, może nie przywiązywałem do tego takiej wagi, ale irytowała mnie zawsze każda noc, gdy w hotelu miałem gorsze warunki do wypoczynku i spania. A dobrze przespana noc była podstawą mojej kondycji wpływającej na wyniki całej ekipy. Cieszę się że mogę potwierdzić z własnego doświadczenia jakość materacy z M&K FOAM, która ma wpływ na zdrowie, nie tylko sportowców zawodowych
Mistrz Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, Mistrz Polski w jeździe drużynowej na czas, start w Tour de France 2009r. Marcin Sapa

Czwarty Etap

Dedykowany sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia, sprężysty, komfortowy, miękki materac wspomagający naturalny proces regeneracji sił po intensywnym wysiłku. Ma wysokość ok. 20 cm, wykonany jest z 4-cm warstwy produkowanego na bazie naturalnego mleczka kauczukowego lateksu Talalay Natural. Jego otwartokomórkowa struktura przyczynia się do doskonałej wentylacji i cyrkulacji powietrza. Zapewnia komfort i optymalne podparcie głowy, szyi i ramion. Lateks połączony został z pianką wysokoplastyczną pozwalającą na idealne dopasowanie do kształtu kręgosłupa i ergonomiczne ułożenie ciała. Jest odporny na odkształcenia. Materac przeznaczony jest dla osób o ciężarze do 80 kg. Utrzymanie wysokiego poziomu czystości zapewnia zamek błyskawiczny umożliwiający zdjęcie pokrowca. Produkt jest zgodny z wytycznymi Cradle to Cradle Certified ™. Jakość użytych tekstyliów mających kontakt ze skórą potwierdza Certyfikat Oeco-Tex. Pokrowiec może być wykonany z tkanin z serii Exclusive.

Materac na zdjęciu wykonany został w pokrowcu Tencel, który doskonale odprowadza wilgoć oraz zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Ma własności regulacji temperatury. Materiał posiada powłokę antystresową. Materace Czwarty Etap i Czwarty Zakres mają taką samą wysokość, co umożliwia połączenie ich jednym pokrowcem. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy materac dwuosobowy o różnych obszarach twardości, innej dla każdej ze śpiących na nim osób.

Materac należy do specjalnej linii produktów dedykowanych sportowcom, dla których sen ma szczególną rolę w procesie regeneracji po wytężonym wysiłku. Zastosowane w produkcie rozwiązania mają za zadanie przyspieszyć regenerację mięśni, zmniejszyć ich napięcie, poprawić krążenie, wesprzeć elastyczność stawów i redukcję zakwasów. Wszystkie te cechy wspomagające zdrowie i pozwalające obudzić się wypoczętym i pozytywnie nastawionym do życia, pozwalają uznać ten materac za niezbędne wyposażenie sypialni każdego aktywisty i pasjonata sportu.

Czwarty Etap Embrace

Dedykowany sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia, sprężysty, komfortowy materac wspomagający naturalny proces regeneracji sił po intensywnym wysiłku. Materac o wysokości ok. 20 cm wykonany jest z 3,5 cm warstwy naturalnego lateksu Talalay Embrace łączącego zalety Talalay i pianki termoelastycznej, posiada właściwości regulujące temperaturę, idealnie dopasowuje się i amortyzuje ciało w spoczynku, zapewnia wysoką cyrkulację typową dla otwartokomórkowej struktury. Lateks połączony został z pianką wysokoplastyczną, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu kręgosłupa pozwalając na jego ergonomiczne ułożenie i jest odporny na odkształcenia. Utrzymanie wysokiego poziomu czystości zapewnia zamek błyskawiczny umożliwiający zdjęcie pokrowca. Materac uhonorowany został prestiżowymi nagrodami: Złotym Medalem Grupy MTP, który otrzymują produkty wyróżniające się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym oraz Złotym Medalem Wybór Konsumentów. Pokrowiec może być wykonany z tkanin z serii Exclusive.

Materac na zdjęciu wykonany został w pokrowcu Soya. Bardzo dobrze odprowadza on wilgoć oraz zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Ma doskonałe własności regulacji temperatury. Materiał posiada powłokę antystresową. Materace Czwarty Etap i Czwarty Zakres mają taką samą wysokość, co umożliwia połączenie ich jednym pokrowcem. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy materac dwuosobowy o różnych obszarach twardości, innej dla każdej ze śpiących na nim osób. Wysokość około 20cm, jak „Czwartego Zakresu”.

Zastosowane w produkcie rozwiązania mają za zadanie przyspieszyć regenerację mięśni, zmniejszyć ich napięcie, poprawić krążenie, wesprzeć elastyczność stawów i redukcję zakwasów. Wszystkie te cechy wspomagające zdrowie i pozwalające obudzić się wypoczętym i pozytywnie nastawionym do życia, pozwalają uznać ten materac za niezbędne wyposażenie sypialni każdego aktywisty i pasjonata sportu.

Czwarte Ogniowo

Dedykowany sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia, komfortowy materac wspomagający naturalny proces regeneracji sił po intensywnym wysiłku. Materac o wysokości ok. 19 cm wykonany jest z pianki lateksoidalnej LXI posiadającej dużą elastyczność punktową, dzięki której idealnie dopasowuje się do budowy anatomicznej użytkownika, stanowiąc optymalną podporę dla kręgosłupa. Odczucia związane z użytkowania tego produktu porównać można do doznań towarzyszących wypoczynkowi na materacu wodnym. Pianka LXI, będąc środowiskiem nieprzyjaznym dla bakterii i roztoczy, ułatwia utrzymanie pokrowca w czystości. Dodatkowo jest wyposażony zamek błyskawiczny, umożliwiający zdjęcie i wypranie pokrowca. Może być wykonany z tkanin z serii Exclusive lub materiału Outlast® (na zdjęciu), który wspomaga utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Pochłania oraz oddaje ciepło zależnie od temperatury zewnętrznej - działanie chłodzące latem, a dające ciepło podczas chłodniejszej pory roku.

Zastosowane w produkcie rozwiązania mają za zadanie przyspieszyć regenerację mięśni, zmniejszyć ich napięcie, poprawić krążenie, wesprzeć elastyczność stawów i redukcję zakwasów. Wszystkie te cechy wspomagające zdrowie i pozwalające obudzić się wypoczętym i pozytywnie nastawionym do życia, pozwalają uznać ten materac za niezbędne wyposażenie sypialni każdego aktywisty i pasjonata sportu.

Czwarty Element

Materac należy do specjalnej linii produktów dedykowanych sportowcom, dla których sen ma szczególną rolę w procesie regeneracji po wytężonym wysiłku. Zastosowane w produkcie dodatkowe rozwiązania mają za zadanie przyspieszyć regenerację mięśni, zmniejszyć ich napięcie, poprawić krążenie, wesprzeć elastyczność stawów i redukcję zakwasów. Materac zbudowany na bazie wyjątkowo elastycznych sprężyn Punkto, spełni oczekiwania użytkowników wymagających wysokiego, ale przewiewnego materaca. Zastosowana pianka lateksoidalna - LXI wspaniale eksponuje najlepsze cechy sprężyn, a jej antybakteryjne i antyroztoczowe właściwości znacząco ułatwiają utrzymanie pokrowca w odpowiedniej higienie. Materac dostępny w różnych pokrowcach serii Exclusive.

Materac na zdjęciu wykonany został w pokrowcu Aloe Vera. Posiada on jony srebra powodujące nagromadzenie ładunków elektrostatycznych oraz ograniczające wpływ promieniowania żył wodnych. Włókno pokrowca ma równomierną strukturę i tym samym tworzy znikomą powierzchnię narażoną na brud. Wysokość materaca ok. 29 cm.

Zastosowane cechy wspomagające zdrowie i pozwalające obudzić się wypoczętym i pozytywnie nastawionym do życia, pozwalają uznać ten materac za niezbędne wyposażenie sypialni każdego aktywisty i pasjonata sportu.

Czwarty Zakres

Materac dedykowany jest sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia. W szczególności jest on propozycją dla osób o wadze przekraczającej 90 kg, które wymagają podłoża o dużej elastyczności punktowej, zapewniającego odpowiednie podparcie ciała. Wkład zawiera lateks TALALAY wykonany z żywicy drzewa kauczukowego, który świetnie przepuszcza powietrze. Razem z dodatkową warstwą utwardzonej pianki wysokoelastycznej tworzy optymalny wkład materaca przeznaczonego do odpoczynku i regeneracji, dając uczucie równomiernego podtrzymywania całego ciała. Utrzymaniu higieny służy zamek błyskawiczny, umożliwiający zdjęcie i wypranie pokrowca. W ofercie pokrowce z serii Exclusive.

Materac na zdjęciu wykonany został w pokrowcu Kaszmir, który optymalnie odprowadza wilgoć oraz zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Posiada doskonałe własności regulacji temperatury. Materace Czwarty Etap i Czwarty Zakres mają taką samą wysokość (ok. 20 cm), co umożliwia połączenie ich jednym pokrowcem. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy materac dwuosobowy o różnych obszarach twardości, innej dla każdej ze śpiących na nim osób.

Zastosowane cechy wspomagające zdrowie i pozwalające obudzić się wypoczętym i pozytywnie nastawionym do życia, pozwalają uznać ten materac za niezbędne wyposażenie sypialni każdego aktywisty i pasjonata sportu.