Vita Talalay

Tworząc nasz piękny świat, Matka Natura zadbała o bogactwo środowiska naturalnego i zaoferowała nam nieprzebrane dobrodziejstwa przyrody. Znana to prawda, że żyjąc w symbiozie z naturą i czerpiąc z jej zasobności, na długie lata zachowujemy zdrowie i witalność.

Szanując przyrodę i ucząc się racjonalnego korzystania z jej darów obraliśmy jako misję dostarczenie wszystkim klientom tego, co niezbędne, by móc zdrowo wypocząć. Dlatego produkujemy najwyższej jakości materace z naturalnego lateksu, zapewniając w ten sposób warunki optymalne dla snu. Wkład lateksowy Talalay powstał jako efekt doświadczeń zebranych w ponad pięćdziesięcioletniej historii produkcji lateksu. Nasza pasja w połączeniu z unikalną metodą Talalay pozwoliły stworzyć wnętrze doskonałego, naturalnego materaca lateksowego Talalay.

Chłodniej Latem & Cieplej Zimą

Zdrowy dla ciała i duszy

Oddychająca technologia

Dla środowiska

Co to jest lateks?

Lateks jest materiałem pochodzenia naturalnego, stanowiącym doskonały komponent do produkcji materacy. W Europie jest używany i doceniany od dziesięcioleci. Vita Talalay to najdłużej istniejąca marka pianki lateksowej Talalay, wprowadzonej do masowej produkcji w 1961 r. Twórcą jej był Joseph Talalay.

Lateks jest wytwarzany z soku tropikalnego "drzewa kauczukowego" (Hevea Brasiliensis). W tradycyjnej metodzie z soku lateksowego ubija się pianę, wlewa się ją do formy, przykrywa i poddaje działaniu gorącej pary wodnej.

Talalay to zmodyfikowana metoda przygotowania lateksu. Sok mleczny roślin kauczukodajnych jest ubijany na piankę, wtryskiwany do specjalistycznej, uszczelnianej próżniowo formy aluminiowej i zamrażany do temperatury -30C. Ten precyzyjny zabieg utrwala kulisty kształt pęcherzyków, które jednocześnie pozostają częściowo otwarte, tworząc między sobą korytarze dla lepszego przepływu powietrza. Piankę lateksową wulkanizuje się następnie w temp. 115C w celu utwardzenia. Na tym etapie utrwalany zostaje ostatecznie kształt lateksu Talalay. Procedury produkcyjne prowadzą do otrzymania doskonałego wkładu lateksowego, łączącego w sobie wiele zalet kluczowych dla zdrowego snu.

Talalay Natural 100% - materac idealny dla każdego

Nasi eksperci, poszukujący idealnych rozwiązań w dziedzinie snu i wypoczynku, odkryli niezwykłe właściwości naturalnego lateksu i zastosowali go w najlepszych produktach M&K foam. Natural Talalay produkowany jest na bazie naturalnego mleczka kauczukowego, które pozyskiwane jest z drzewa hevea brasiliensis. Lateks ten pozbawiony jest niepożądanego zapachu i sztucznych wypełniaczy, nie zawiera petrochemikaliów znanych z negatywnego wpływu na jakość snu i zdrowie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, lateks ten charakteryzuje się jednolitą, zwartą strukturą, zapewniającą optymalną cyrkulację powietrza.

Dlatego, jeśli zależy Ci na materacu, który składa się wyłącznie z naturalnego lateksu i nie zawiera sztucznych domieszek, to Natural Talalay będzie wyborem idealnym. Produkt ten został uznany przez specjalistów za najzdrowszy i najbardziej komfortowy materiał, przyjazny środowisku.

Cechy i korzyści

ekologiczny skład
znakomita przepuszczalność powietrza
naturalny zapach
optymalny dla zdrowego snu
odpowiedni dla dzieci
przyjazny dla środowiska

Talalay Intuition Blue – materac pełen pozytywnej energii

Talalay Intuition to nowatorski produkt Talalay powstały z połączenia zależnych od siebie czynników: wieloletniego doświadczenia i wiedzy popartej licznymi badaniami. Analizy i teksty wsparły powstanie materaca, który łączy w sobie najwyższą jakość z technologią magazynowania energii cieplnej. Intuition nazywamy najinteligentniejszym produktem Talalay, ponieważ znacząco przyczynia się do poprawy jakości snu. Uzyskana równowaga cieplna w połączeniu z właściwościami Talalay sprawia, że po dobrze przespanej nocy czujemy się wypoczęci. A satysfakcjonujący poranek jest nadzieją na udany dzień.

Regulacja ciepła

Unikalna struktura charakteryzująca się otwartymi komórkami zapewnia wygodę oraz doskonałą wentylację. Wpływ na jakość snu ma wiele czynników: czyste powietrze, wentylacja oraz stała temperatura pomieszczenia. Potrzeby te zaspokaja materac Intuition, który rozwiązuje problem wahań temperatury: kiedy następuje jej obniżenie lub zwiększenie, produkt odpowiednio oddaje lub pobiera energię. Dzięki takiej technologii użytkownicy nie będą mieli problemu z nadmierną potliwością.

Technologia

Technologia Intuition jest połączeniem procesu Vita Talalay oraz techniki TES - Thermal Energy Storage, czyli magazynowania energii cieplnej. Efektem tego powiązania jest PCM - Phase Changing Material. Technologia ta zawarta jest w materiale, który czerpie korzyści ze zmian stanu skupienia (stały i ciekły), przyjmując lub oddając przy tym energię. Zmagazynowany nadmiar ciepła jest w razie potrzeby oddawany.

Cechy i korzyści

reguluje temperaturę
absorbuje nadmiar ciepła
oddaje zgromadzone ciepło
podnosi komfort
redukuje pocenie
utrzymuje stałą temperaturę

Talalay Embrace

Talalay Embrace posiada doskonałą elastyczność lateksu, unikalną strukturę o otwartych komórkach, a tym samym zapewnia wentylację, miękkość i trwałość.

Embrace łączy zalety Talalay z właściwościami visco-elastycznej pianki. Oznacza to, że materac Talalay delikatnie podąża za kształtem ciała i oferuje wyjątkowe właściwości regulujące temperaturę. Reaguje na nacisk i ciepło, delikatnie amortyzując ciało. Kładąc się na materacu Embrace mamy poczucie przyjemnego i delikatnego zapadania się. Odczucia towarzyszące wypoczynkowi na tym materacu możemy porównać do tej cudownej, kiedy na pograniczu snu i jawy odnajdujemy wytchnienie od całodzienej aktywności.

Cechy i korzyści

reguluje temperaturę
absorbuje nadmiar ciepła
oddaje zgromadzone ciepło
podnosi komfort
redukuje pocenie
utrzymuje stałą temperaturę

Składowe lateku

Vita Talalay Natural
100%
ilość naturalnego lateksu
0%
ilość syntetycznego lateksu
H1 - 57 | H2 - 80 | H3 - 93
gęstości lateksu w kg/m3, tolerancja ok. 3%
Vita Talalay Embrace
30%
ilość naturalnego lateksu
70%
ilość syntetycznego lateksu
56
gęstości lateksu w kg/m3, tolerancja ok. 3%
Vita Talalay Blue Intuition
60%
ilość naturalnego lateksu
40%
ilość syntetycznego lateksu
60
gęstości lateksu w kg/m3, tolerancja ok. 3%