Materace piankowe

Materace piankowe wykazują wyjątkowe właściwości termoelastyczne wpływające na sprężystość produktów oraz wywołujące doznanie naturalnego ciepła w czasie snu. Zastosowana pianka reaguje na temperaturę i ciężar ciała, dostosowując twardość do będącego w spoczynku ciała, ułatwiając swobodne krążenie krwi oraz niwelując dyskomfort w obrębie kręgosłupa. Dzięki wyjątkowej elastyczności stanowią doskonały duet z regulowanymi stelażami, razem podnosząc poziom komfortu snu. Polecane są amatorom wygody i osobom preferującym uczucie przyjemnego otulenia.

Materace piankowe w naszym asortymencie to doskonały wybór do każdej sypialni. Kompletując łóżko, zwróć szczególną uwagę na ten element, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na jakość snu. Rozumiemy, że chcesz spać wygodnie, dlatego nasze materace piankowe posiadają wyjątkowe właściwości termoelastyczne. Dzięki temu są równie lubiane, jak popularne w Polsce materace lateksowe.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na materace piankowe?

Materace do spania wykonane z wysokogatunkowej pianki w aktywny sposób zmieniają swoją twardość pod wpływem temperatury leżącej osoby. To niezwykła i bardzo ciekawa zależność, która sprawia, że materace termoelastyczne idealnie dostosowują się do kształtu ciała leżącego, niezależnie od jego wzrostu lub ciężaru.

Cecha ta wiąże się z ich wieloma właściwościami prozdrowotnymi:

  • materace piankowe posiadają porowatą strukturę pianki, która pozytywnie wpływa na krążenie krwi podczas snu,
  • odpowiednie ułożenie ciała sprawia, że zmniejszają się dolegliwości związane z bólami kręgosłupa,
  • dzięki doskonałej elastyczności, materace piankowe mogą być także wykorzystywane do stelaży regulowanych (w naszej ofercie zakupisz kompatybilne, nowoczesne stelaże na pilot).

Materac z pianki termoelastycznej — wyższy standard komfortu

Efektywny sen jest najlepszym lekarstwem na różnego rodzaju dolegliwości, a jego brak może przysporzyć problemów zdrowotnych. To niezwykle ważne, aby zadbać o jakość odpoczynku. Materac termoelastyczny pozwoli Ci rozluźnić zmęczone mięśnie, zredukować różnego rodzaju bóle, a przede wszystkim — zrelaksować umysł. Wśród wielu naszych propozycji znajdziesz między innymi model Bionatural z konturowo wyciętymi kanałami w piance T-25 oraz z pianką Kaltschaum H3. Polecamy również Memory Bio, czyli materac wysokoelastyczny o wysokości pianki na poziomie aż 12 cm. Materac Ewelina Talalay Blue, występujący w wariancie H2 bądź H3, to połączenie 14-centymetrowej pianki o wysokiej sprężystości z lateksem zapewniającym swobodny przepływ powietrza.

Sprawdź wszystkie materace z pianki termoelastycznej dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy!